Buitenschoolse Opvang

Zomer vol leuke en leerzame activiteiten op de bso

27 augustus 2026

Wist je dat we op onze bso’s werken met een organisatiebreed vakantieprogramma voor kinderen van 4 tot 12 jaar? Daarnaast heeft iedere bso een eigen activiteitenprogramma, afgestemd op de leeftijd en interesses van de kinderen. Zo is er tijdens iedere vakantie volop te beleven!

Ook deze zomervakantie stond er een gevarieerd aanbod klaar, vol sport, spel, creativiteit en avontuur. Samen met lokale partners, zoals Scouting Die Wiltgraeff, Bransz en SpelenMaar, maar ook met activiteiten die we zelf organiseren, zoals een sportdag, stimuleren we de brede ontwikkeling van kinderen. Zo ontdekken kinderen niet alleen nieuwe hobby’s en talenten, maar maken ze ook kennis met andere locaties en andere kinderen.

Met een programma waar voor ieder kind iets leuks tussen zit, willen we vakanties creëren om naar uit te kijken. Vakanties waarin kinderen worden uitgedaagd, nieuwe ervaringen opdoen en vooral met veel plezier terugkijken op een mooie dag of week.

Terugblik op de activiteiten

Aan de slag met loose parts

Tijdens de Loose Parts workshop lieten de kinderen hun fantasie op de vrije loop. En het mooie; alles mocht tijdens deze workshop!

Met allerlei losse materialen gingen ze enthousiast aan de slag. Er ontstond een gezellige chillhoek met een hangmat van touwen, terwijl andere kinderen met grote materialen zoals banden en stokken een huis, een auto en complete fantasiewerelden bouwden.

Ook werden ze uitgedaagd om water te vervoeren met behulp van buizen, kannen en andere materialen. Daarbij stond samenwerken centraal. Maar wat vonden ze het jammer dat hun creaties aan het einde van de workshop weer moesten worden afgebroken voor de volgende groep.

Theatershow Reis rond de wereld

In de tweede week werd er een theatershow gegeven door Zilt Theaterwerk, met het thema ‘Reis rond de wereld’. Wat deze workshop extra bijzonder maakte, was dat er gebruik werd gemaakt van knutselwerken die de kinderen eerder in de vakantie zelf hadden gemaakt.

Leuk weetje: voor deze theatervoorstelling zijn er maar liefst 96 kinderen van de 4+ groepen vervoert naar Ons Huis, waar de voorstelling gehouden werd. Daarnaast fietsten 73 kinderen van 7+ groepen zelfstandig naar de voorstelling.

Kunst maken met stoepkrijt

Met stoepkrijt toverden de kinderen de tegels om tot kleurrijke kunstwerken. Het mooiste? De kinderen waren niet alleen trots op wat ze hadden gemaakt tijdens de workshop, maar ook dagen later nog. “Dat is echt goede stoepkrijt, het zit er na een week nog op… en dat heb ik gemaakt!”

Experimenteren met bellenblaas

De bellenblaasworkshop draaide om ontdekken en uitproberen. De workshopbegeleider begon met een simpele vraag: “Waarmee kun je eigenlijk allemaal bellen maken?” Met een bak sop gingen de kinderen zelf op onderzoek uit.

Vol verzamelden allerlei materialen om te testen of ze er bellen mee konden blazen. Door te experimenteren ontdekten ze dat je met de meest verrassende voorwerpen prachtige bellen kunt maken. Nadat er volop was geëxperimenteerd,  mochten de kinderen aan de slag met grote touwen waarmee ze enorme zeepbellen konden maken.

Breakdance workshop

Tijdens de breakdanceworkshop maakten de kinderen kennis met een dansstijl die veel energie, ritmegevoel en lef vraagt. Onder begeleiding van een enthousiaste instructeur leerden ze verschillende basisbewegingen en werkten ze stap voor stap toe naar echte breakdancemoves.

Coole moves tijdens de workshop Freerunning

Bij de workshop freerunning waren de kinderen niet te stoppen. Sterker nog, toen het tijd was om terug te gaan naar de bso, klonk al snel de vraag: “Kunnen we dit niet nog langer doen? Ik wil nog mijn dubbele salto oefenen!”

Onder begeleiding van een ervaren trainer gingen de kinderen aan de slag op een uitdagend parcours. Stap voor stap leerden ze nieuwe technieken en bewegingen. Zo oefenden ze verschillende sprongen, maakten ze salto’s en leerden ze een dive roll.

Verkoelende sportochtend

Maar liefst 90 kinderen van 4 tot 7 jaar deden mee aan de sportochtend. Door de hoge temperaturen werd het programma aangepast en iets ingekort, zodat iedereen op een verantwoorde manier kon blijven genieten. Natuurlijk mocht verkoeling daarbij niet ontbreken. Daarom werden er extra waterspelletjes georganiseerd en konden de kinderen zich uitleven op de slip ’n slide. Als feestelijke afsluiting mochten alle kinderen nog een keer door de sproeier heen rennen.

Spectaculaire én leerzame roofvogelshow

Tijdens de roofvogelshow maakten de kinderen kennis met indrukwekkende vogels van heel dichtbij. Niet alleen konden ze de dieren bewonderen, ze leerden ook allerlei interessante weetjes over hun gedrag en leefwijze. De kinderen leerden over de kleinste uil ter wereld, welk geluid een uil maakt tijdens het vliegen, en nog veel meer.

Sportochtend 7+

Voor de 7+ kinderen vond de sportochtend plaats op onze Sportbso. Hier konden zij zich uitleven tijdens een afwisselend programma vol sport en beweging. Natuurlijk werd er fanatiek gevoetbald, maar er was nog veel meer te doen. De kinderen maakten ook kennis met sporten als hockey, korfbal, slagbal en een estafettes.

Drumworkshops

Op dinsdagochtend was er een djembé workshop voor de kinderen van Villa beestenboel en op donderdag voor de kinderen van Pipeloi. Na een korte introductie over waar de djembé eigenlijk vandaan komt, gingen de kinderen aan de slag met de melodie: boem tja boem, boem tja tja tja boem. De kinderen mochten ook naar voren komen om naast de intstructeur met stokken op de trommels te slaan.

Meer nieuws en inspiratie

2 april 2026

Loose parts in de kinderopvang

Lees het artikel over Loose parts in de kinderopvang
27 februari 2025

Rust, slapen en buitenspelen: tips voor je jonge kind

Lees het artikel over Rust, slapen en buitenspelen: tips voor je jonge kind
24 januari 2025

Buitenspelen in Wageningen: tips om er samen op uit te gaan

Lees het artikel over Buitenspelen in Wageningen: tips om er samen op uit te gaan